Indberettede resultater

resultat 2021: (resultater fra TNKR´s stævner tages dir. fra resultatlisterne på Equipe, og der gives point til 3 plac. i klubmesterskaberne, uanset antal startende)

Pony dressur:

D. 13/3 Himmelev Rideklub D-stævne

Annika Hartung Holmboe / Don Domingo E (1) LA1 – Sløjfe = 2 point

Annika Hartung Holmboe / Don Domingo E (1) LA2 – Sløjfe = 2 point

Anton Lykke Fogelberg / Foldbergs Filur (1) LB1 – Sløjfe = 2 point

D. 20/5 Odsherreds Rideklub D-stævne

Anton Lykke Fogelberg / Foldbergs Filur (1) LB1 – 1. plads = 7 point

Anton Lykke Fogelberg / Foldbergs Filur (1) LB2 – 2. plads = 6 point

D.29/5 Algestrup Sportsrideklub D-stævne

Anton Lykke Fogelberg / Foldbergs Filur (1) LB2 – 1. plads = 7 point

D. 13/6 Rideklubben Vestsjælland D-stævne

Anton Lykke Fogelberg / Foldbergs Filur (1) LB1 – 3. plads = 5 point

14.08. Hedehusgården D-stævne

Anna Brix Nordlund/Stitch LC1 nr. 2 = 5 point & LC2 nr. 1 = 6 point

21.08. TNKR D-stævne m/Klubmesterskaber

Victoria Viksø/Red Ready Balou LC1 nr. 1 = 6 point

Anna Brix Nordlund/Stitch Klubmesterskab LC2 nr. 1 = 6 point

Anton Lykke Fogelberg/Foldbergs Filur Klubmesterskab LB3 nr. 2 = 6 point

Annika Hartung Holmboe/Højvangs Recollo Klubmesterskab LC1 nr. 3 = 4 point

04.09. Store Hestedag C-stævne m/D-klasser

Annika Hartung Holmboe/Don Domingo E D-klasse LA1 nr. 1 = 8 point

19.09. Holmegårdens Rideklub D-stævne

Annika Hartung Holmboe/Don Domingo E LA1 nr. 1 = 8 point

07.11. Rideklubben Vestervang D-stævne

Anna Brix Nordlund/Stitch LB2 nr. 2 = 6 point

04.12.  Ringsted Rideklub  D-stævne

Anton Lykke Fogelberg/Foldbergs Filur  LA1 nr. 1  =  8 point

12.12.  Odsherreds Rideklub  D-stævne

Anton Lykke Fogelberg/Foldbergs Filur  LA1 nr. 2  =  7 point

30.12.  Nyskovens Sportsrideklub D-stævne

Anna Brix Nordlund/Stitch  LB1 nr. 4 = 4 point  &  LB2 nr. 1 = 7 point

 

Hest dressur:

D. 14/3 Himmelev Rideklub 

Cecilie Sarah Madsen / Stenbjergs Elton MB0 – Sløjfe = 2 point

D. 21/3 Ringsted Sportsrideklub

Anja Vogelsang / Fwrog Flash Harri – LA1 = 2. plads = 6 point

Anja Vogelsang / Fwrog Flash Harri – LA2 = 1. plads = 7 point

D. 19/6 Vestegnens Rideklub C-stævne

Michelle Søderlund / Baunehøjens Connecticut LA4 – 3. plads = 12 point

D. 3/7 D4HorseShow OHR C-stævne

Tina Teglers / Memphis LA4 – 3. plads = 12 point

29.07. Odsherreds Rideklub D-stævne

Tina Teglers/Memphis LA2 nr. 3 = 5 point

21.08. TNKR D-stævne m/Klubmesterskaber

Cecilie Sarah Madsen/St. Stenbjerg´s Elton Klubmesterskab MB2 nr. 1 = 9 point

Michelle Søderlund/Baunehøjens Connecticut Klubmesterskab LA6 nr. 2 = 7 point

Tina Teglers/Memphis LA4 nr. 1 = 8 point & Klubmesterskab LA4 nr. 3 = 6 point

18.09. Ertebjerggård Sportsrideklub C-stævne

Michelle Søderlund/Baunehøjens Connecticut LA4 nr. 1 = 16 point

25.09. Odsherreds Rideklub D-stævne

Tina Teglers/Memphis LA2 nr. 1 = 7 point

19.09. Algestrup Sportsrideklub D-stævne

Anine Parslov Vogelsang/Nørlunds Senorita LD1 nr. 1 = 6 point

Pony spring:

22.08. TNKR D-stævne m/Klubmesterskaber

Victoria Viksø/Red Ready Balou 10 cm sløjfe = 2 point & 20 cm sløjfe = 2 point

Annika Hartung Holmboe/Højvangs Recollo 60 cm = 6 point & Klubmesterskab nr. 2 = 5 point

Anna Brix Nordlund/Stitch Klubmesterskab nr. 1 = 6 point

Caroline Kongeskov Vindahl/Fnug Klubmesterskab nr. 3 = 4 point

Hest spring:

27.05. Odsherreds Rideklub D-stævne

Helle Jensen / Hannibald 60 cm – Sløjfe = 2 point & 70 cm Sløjfe = 2 point

01.-02.07. Odsherreds Rideklub D4HS D-klasser

Helle Jensen / Hannibald LF – Sløjfe = 2 point & LF Sløjfe = 2 point

15.08. Ballerup Rideklub D-stævne

Regitze Toft/Odette W LE nr. 3 = 4 point & LD nr. 1 = 6 point

22.08. TNKR D-stævne m/Klubmesterskaber

Helle Jensen/Hannibald LE nr. 1 = 6 point

Regitze Toft/Odette W Klubmesterskab nr. 1 = 6 point

Caroline Boye Hansen/Billy The Kid Klubmesterskab nr. 2 = 5 point

Celina Jørgensen/Hønsehalsens Shamrock Klubmesterskab nr. 3 = 4 point

03.-04.09. Store Hestedag C-stævne m/D-klasser

Regitze Toft/Odette W LC sløjfe = 4 point & LD nr. 1 = 6 point

25.-26.09. Odsherreds Rideklub D-stævne

Helle Jensen/Hannibald LE sløjfe = 4 point & LE sløjfe = 4 point & LE sløjfe = 4 point

Regitze Toft/Odette W LC sløjfe = 4 point & LB sløjfe = 5 point

17.10. Østsjællands Rideklub C-stævne

Regitze Toft/Odette W LB nr. 1 = 14 point

24.10. Aagerupgaard Sportsrideklub C-stævne

Regitze Toft/Odette W LB nr. 4 = 8 point