Indberettede resultater

Resultater 2022: (resultater fra TNKR´s egne stævner behøver I ikke at indberette, de tages direkte fra resultatlisterne på Equipe. Til klubmesterskaberne gives der point til 3 placeringer, uanset antal startende). De nyeste resultater står øverst.

 

02.-04.09.  Store Hestedag  C-stævne

Regitze Toft/Odette W  LC B0 0 fejl,  LB* nr. 3,  LB* nr. 3  &  LB** nr. 1

27.-28.08.  TNKR´s 100-års jubilæums D-stævne m/klubmesterskaber

Anna Brix Nordlund/Nyberg Raider  LC1 nr. 1, LC1 klubm. nr. 1  –  40 cm B0 0 fejl & LF klubm nr. 2

Annika Hartung Holmboe/Højvangs Recollo  LC1 klubm. nr. 2

Victoria Viksø/Red Ready Balou  LC1 klubm. nr. 3  &  LF klubm. nr. 1

Kaya-Jasmin Bendixen/Gizmo  LF klubm. nr. 3

Michelle Søderlund/Baunehøjens Connecticut  LA6 klubm. nr. 1

Tina Teglers/Memphis  LA5 nr. 1  &  LA5 klubm. nr. 2

Maj Therkildsen/Call Me  LA4 klubm. nr. 3

Regitze Toft/Odette W  LC nr. 1  &  LC klubm. nr. 1

Caroline Boye Hansen/Billy The Kid   LF klubm. nr. 2

Anine Parslov Vogelsang/Nørlunds Senorita   klubm. nr. 3

19.-21.08. Nordvestsjællands Rideklub  C-stævne dressur m/D-klasser

Tina Teglers/Memphis  D-kl. LA4 nr. 1

Michelle Søderlund/Baunehøjens Connecticut  LA4 nr. 1

31.07.  Odsherreds Rideklub  C-stævne dressur

Anton Lykke Fogelberg/Foldbergs Filur  LA1 nr. 1

31.07.  Roskilde Rideklub  D-stævne

Victoria Viksø/Red Ready Balou  40 cm B0 0 fejl  &  50 cm B0 0 fejl

Regitze Toft/Odette W  LD nr. 1  &  LC nr. 1

05.07.  Nordvestsjællands Rideklub  Aften D-stævne

Tina Teglers/Memphis  LA4 nr. 2

03.07.  Rideklubben Vestervang  D-stævne

Anna Brix Nordlund/Stitch  LB3 nr. 2

Anine Parslov Vogelsang/Casanova-Knudsgård  LD2 nr. 2

28.06. – 01.07.  Odsherreds Rideklub D4 HorseShow  C-stævne m/D-klasser

Anna Brix Nordlund/Stitch    D-klasser LB3 nr. 2 og LB3 nr. 1

Anja Vogelsang/Nørlunds Senorita  D-klasse LD1 nr. 3

Michelle Søderlund/Baunehøjens Connecticut  LA4 nr. 3

25.06.  Nordvestsjællands Rideklub  D-stævne

Anja Vogelsang/Nørlunds Senorita  LD1 nr. 2

09.06.  Odsherreds Rideklub aften D-stævne

Tina Teglers/Memphis  LA5 nr. 2

22.05.  Algestrup Sportsrideklub  D-stævne

Annika Hartung Holmboe/Don Domingo E   LA4 nr. 1

14.-15.05. TNKR´s 100-års jubilæumsstævne dressur C-stævne m/D-klasser

Anna Brix Nordlund/Stitch  LB3 nr. 1  (D-klasse)

Anton Lykke Fogelberg/Foldbergs Filur  LA1 nr. 1

Annika Hartung Holmboe/Don Domingo E   LA4 nr. 2

Anine Parslov Vogelsang/Casanova-Knudsgaard  LD1 nr. 1 og LD2 nr. 2  (D-klasse)

Anne Vibeke Svan Kier/Sokhøj´s Mystique  LC2 nr. 4  (D-klasse)

Michelle Søderlund/Baunehøjens Connecticut  LA4 nr. 2, LA5 nr. 1, LA4 nr. 3 og LA5 nr. 2

Tina Teglers/Memphis  LA2 nr. 5

24.04.  Ringsted Rideklub  D-stævne

Victoria Viksø/Red Ready Balou  40 cm B0 0 fejl

15.04.  Nordvestsjællands Rideklub  D-stævne

Tina Teglers/Memphis  LA4 nr. 2 og LA5 nr. 3

Anna Brix Nordlund/Stitch  LA1 nr. 1

05.03.  Himmelev Rideklub  B-stævne dressur

Cecilie Sarah Madsen/St. Stenbjerg´s Elton  MA1 nr. 1

13.02.  Odsherreds Rideklub  D-stævne spring

Victoria Viksø/Red Ready Balou  20 cm B0 0 fejl & 30 cm B0 0 fejl

12.02.  Odsherreds Rideklub  D-stævne dressur

Anton Lykke Fogelberg/Foldbergs Filur  LA1 nr. 1

Anna Brix Nordlund/Stitch  LB1 nr. 1

22.01.  Algestrup Sportsrideklub  D-stævne

Anton Lykke Fogelberg/Foldbergs Filur  LA1 nr. 1